Selvbetjening for abonnenter

Gå til Selvbetjening I selvbetjeningen kan du administrere dit abonnement, for eksempel ændre perioder, tilmelde nyt betalingskort eller opsige.

Tower Run 2025 vender tilbage til Nordhavn

Mandag 29. september forvandles Portland Towers igen til arena for Tower Run – et trappeløb til fordel for Hjerteforeningen.

Arrangementet falder på World Heart Day og har som mål at samle 100.000 kroner til forskning og forebyggelse af hjertekarsygdomme. Deltagerne kan vælge mellem to formater:

• Endurance – hvor man gennemfører så mange gange som muligt op ad tårnets trapper på 2 timer.
• Enjoy the View – hvor tempoet er frit, og udsigten fra toppen kan nydes i ro og mag.

For de mest ambitiøse venter Burj Khalifa-udfordringen: Efter 14 runder, har De besteget samme højde som verdens højeste bygning – og De bliver en del af den eksklusive Tower Run Elite Performance Club.

Startskuddet lyder kl. 17.00, og deltagergebyret er 249 kroner inkl. medalje, vand, snacks og en løbetrøje fra re do® – hvis De vel at mærke tilmelder Dem senest 17. september. Det er også muligt at tilmelde sig frem til 26. september, men her er løbetrøjen ikke inkluderet.

Man kan læse mere om løbet og tilmelde sig her https://towerrun.dk/ 

Fotos: Hines. Fra Tower Run 2024

Du skal have abonnement for at læse denne artikel Få adgang til Nordhavn Avis - Første måned på gratis prøve
Close

Translate »